O mnie

Zapraszam Cię na wyjątkową podróż!

Nie będzie to podróż w wysokie góry, choć już dwa razy byłem w Nepalu. Nie będzie to też podróż szlakiem festiwali muzycznych, choć jest to moja pasja, na którą wydaję większość oszczędności, uczestnicząc rocznie w kilkunastu koncertach. Będzie to podróż o tym, co dla mnie najważniejsze, czyli o globalnych wyzwaniach i szukaniu ich rozwiązań.

fot. Wanda Woźnicka

Nazywam się Kacper Rynio. Jestem studentem kierunku Global Development&Sustainability na Bath Spa University. Co to właściwie znaczy? Szukam odpowiedzi na globalne wyzwania. Jak wygląda system gospodarki odpadami w Ugandzie? Dlaczego projekt hydropolityki w Indiach był nieskuteczny? Co globalna produkcja soi mówi o stosunkach międzynarodowych? Jak pomagać w sposób efektywny, ale to co najważniejsze w sposób etyczny? Jak komunikować pomoc? Część z tych problemów szczegółowo przeanalizowałem w swoich pracach zaliczeniowych, które możecie przeczytać w zakładce materiały akademickie.          

Od kilku lat współpracuję z różnymi organizacjami pożytku publicznego. Realizując wiele projektów zdobyłem dużo wiedzy i doświadczenia. Chciałbym się teraz zacząć tym dzielić. Misją tego bloga jest przekazywanie merytorycznych wiadomości na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wierzę, że bycie blogerem daje ku temu niesamowite możliwości. Chcę przy tym świadomie korzystać z metodologii dziennikarstwa rozwiązań. W ramach tego projektu powstanie dokładnie 17 tekstów (nie mniej, nie więcej). Chcę zwrócić uwagę na ważne dla mnie tematy, czyli np. jak polskie biznesy społeczne wspierają osoby z niepełnosprawnościami lub migrantów i migrantki. Chcę to teraz sprawidzić i opisać. Będzie mi bardzo miło jak będziesz mi w tym towarzyszyć!

fot. Martyna Zgierska