Współpraca

Formy współpracy

1. Warsztaty dla dzieci i młodzieży wprowadzające w temat edukacji globalnej i zrównoważonego rozwoju.

Jakie stereotypy panują na temat świata? Skąd brać rzetelne informacje i jak je weryfikować? Jak tak naprawdę wygląda świat? Czym są globalne współzależności? Czym jest europocentryzm, orientalizm i post-kolonializm? Jak myśleć globalnie, a działać lokalnie? Na te wszystkie pytania udzielę odpowiedzi omawiając na ciekawych przykładach z dwukrotnej podróży do Nepalu. Łączę ciekawą historię z mnóstwem twardych danych i statystyk. Posiadając duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć wykorzystuję nowoczesne narzędzia, aby jak najbardziej zaangażować i zaciekawić odbiorców. Dodatkowo jestem absolwentem najlepszego na świecie szkolenia PrezArt, podczas którego uczyłem się tworzyć wystąpienia jak na najlepszych konferencjach TEDx.

2. Dyskusja i debata związana z filmami dokumentalnymi.

Organizujesz pokaz filmu dotyczącego edukacji globalnej i chcesz przeprowadzić poświęconą mu dyskusję? Na studiach kulturoznawczych zrealizowałem przedmioty poświęcone filmowi dokumentalnemu. Jestem stałym widzem festiwali filmów dokumentalnych w ramach 3 ostatnich edycji MDAG i WFF obejrzałem łącznie około 40 filmów. Nie przyjmuję jednak zaproszeń na panele i dyskusje na których wypowiadają się sami mężczyźni.

3. Scenariusze i materiały dotyczące edukacji gloablnej.

Piszesz i wydajesz scenariusz zajęć na temat edukacji globalnej? Potrzebujesz pomocy lub konsultacji? Chcesz wykorzystać ciekawe narzędzia takie jak mapy, VR, lub aplikacje? A może zastanawiasz się jak są dobre praktyki i wyglądają programy realizowane w innych krajach? Z chęcią podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Doświadczenie

We współpracy merytorycznej z ekspertkami z fundacji Go'n'Act napisałem rozdział na temat wolonturystyki dostępny w ebooku ZHP ,,Poradnik o Służbie".
W ramach programu SWA prowadziłem 21-godzinne warsztaty wprowadzające w temat zrównoważonego rozwoju.
W ramach projektu dokonałem analizy projektów społecznych realizowanych w Nepalu pod kątem wolonturystyki. W oparciu o te doświadczenia przeprowadziłem 2 warsztaty.